Výstavba EME pracoviště pro 23cm:

Na jaře roku 2017 jsme se se Slávkem OK1CU debatovali že by to chtělo něco nového a vznikl nápad postavit parabolu pro EME. V létě se pak k nám přidal ještě Honza OK2ZAW takže budeme budovat 23cm pracoviště ve třech. Nejprve byl záměr postavit 6m středovou parabolu ale později jsme se rozhodli že lepší bude offsetová parabola. Zde budu postupně uveřejňovat seriál ze stavby tohoto nového projektu. Bohužel když jsme umísťovali baráček pro VKV pracoviště postavili jsme ho skoro na hranici našeho pozemku a proto parabola nemůže být v ideálním místě - nevešla by se mezi baráček a hranici pozemku. Musíme ji tedy postavit tak že bude směrovat přes VKV baráček a proto musí být na 4m stožáru a směrem na baráček nebude možná nulová elevace. Je to škoda pro pozemní spojení. Pro EME to nevadí protože tím směrem je měsíc v nejvyšší poloze.


4.10.2017. O víkendu jsme postavili stožár na kterém spočine parabola. Já jsem ho ještě v relativně suchém a teplém počasí stihnul natřít. Teď musíme zapracovat na mechanismu otáčení a zvedání paraboly.

10.9.2017. Během uplynulého týdne Slávek OK1CU zabetonoval Patu stožáru. Padlo na to přibližně 6 kubíků betonu.

28.08.2017.V uplynulé době Slávek vyrobil stožár pro parabolu a nechal ho přivézt na políčko. Zároveň spustil fundament do díry a usadil ho tak aby byla plocha pro připevnění stožáru vodorovná. Nakonec fundament v této poloze zajistil aby se nehnul při betonování. Já jsem se mezitím snažil natírat stožár. Bohužel nám na to ale zapršelo a nátěr se na několika místech oloupal.

10.08.2017.Během mé Perseidové dovolené jsme nechali vybagrovat díru pro základy stožáru a Slávek posvářel fundament který přijde zalít betonem. Já jsem pak díru prohloubil, začistil a rozšířil u dna tak aby se do ní dal zapasovat připravený fundament. Na konci mé dovolené bylo vše připravené pro usazení fundamentu do díry.