Protože můj domácí PA s dvojicí tranzizrorů MRF150 již dávno nestačil mým požadavkům a potřebám rozhodl jsem se postavit nový tranzistorový PA. Když se v Dubusu objevila skvělá konstrukce od F1JRD nebylo co řešit. Ve Fridrichshafenu se mi podařilo získat tranzistor, DPS i ostatní klíčové součástky takže nic nebránilo stavbě. Bohužel mi ve stavbě bránila řada problémů a často jsem ji na mnoho měsíců přerušoval jinými projekty z nichž se některé objevily na mých stránkách dříve přestože čerpaly zkušenosti (především v programování) které jsem získal při vývoji tohoto PA. V neposlední řadě se projevila i má lenost :-). Takže celá stavba nakonec trvala bezmála 3 roky a první QSO jsem na něj navázal až na přelomu roku 2015/2016. Tato slova by měla sloužit jako omluva některým přátelům kteří tento popis očekávali již před dvěma lety :-). Protože jsem tento popis měl ze značné části napsaný již před dvěma lety občas se v textu objeví popis toho jak jsem to původně myslel a za ním dodatek jak je to ve nakonec skutečnosti provedeno. Důvod je opět moje lenost protože se mi nechtělo přepisovat celý popis znova.
Protože je tranzistorový PA podstatně choulostivější než PA s elektronkou rozhodl jsem se že PA doplním ochranami, které by měly předejít zničení PA různými běžně se v provozu vyskytujícími poruchami a nevhodnými provozními stavy. Dále jsem se rozhodl PA vybavit diagnostikou která má přehledně zobrazovat provozní stavy PA. Při hledání možností na internetu jsem narazil na stránky F1TE, který popisuje desku ochran pro popisovaný PA. Tato deska se mi líbila a proto jsem ji prakticky bez úprav použil. Doplnil jsem ji jen měřením vstupního výkonu do PA. Tento údaj zpracovává diagnostická jednotka.
Samozřejmě všechny funkce jednotky od F1TE by mohla vykovávat i diagnostická jednotka s procesorem. V programování procesorů jsem ale začátečník a obával jsem se chyb v programu které by mohly způsobit zničení tranzistoru pokud by procesorová deska nezareagovala dostatečně rychle nebo vůbec. Proto jsem radši oddělil kritické ochranné funkce a ponechal jsem je v klasickém analogovém provedení. Jen méně závažné stavy jsou ponechány na procesorové jednotce.
Na procesorovou desku tak zbylo měření vstupního napětí, proudu, vstupního, výstupního a odraženého výkonu, měření teploty, spínání dvou relé a předzesilovače (sekvencer), regulace otáček ventilátorů podle teploty a další funkce. Nesmíme také zapomenout na zobrazení všech provozních informací na čtyřřádkovém displeji.