Budící obvod je umístěn pod přepážkou dutiny PA. Lampa je za kroužek mřížky přišroubována v otvoru přepážky a katodový kroužek spolu s kroužkem žhavení vyčnívají do prostoru pod přepážkou. Připojení okolních obvodů ke kroužkům je provedeno měděnými stahovacími pásky, ke kterým jsou obvody připájeny.
Vzhledem k vzdálenosti bočních plechů není možné umístit dolaďovací trimry na ně jak je u podobných konstrukcí zvykem. Poto jsem musel trimry umístit na pomocný L profil přišroubovaný ve vhodném místě k přepážce. Pak ovšem bylo nutno vyvést hřídelky trimrů ven z dutiny aby se obvod snadno ladil. Představa, že bych šťoural šroubovákem kdesi hluboko v dutině a hledal trimry mě příliž neuspokojovala. Problém byl v provedení vývodů hřídelek trimrů, které jsou uspůsobeny pro šroubovák a nejsou dost dlouhé na to, aby bylo možné na ně nasadit a pojistným šroubem připevnit prodlouženou hřídelku. Proto jsem musel vyrobit hřídelky se zakončením v podobě šroubováku a okolní mechanikou tuto hřídelku přitlačovat tak aby zapadala do drážky v trimru. Navíc má jeden trimr na hřídelce VF napětí a proto bylo ještě nutné vyřešit VF i galvanické oddělení vývodu trimru od zbytku mechaniky která je uzemněná. To jsem provedl teflonovým isolačním pretencem a teflonovým segmentem, do kterého zapadají osazení na hřídelce i segmentu zapadajícího do hřidelky trimru.
Za zmínku stojí provedení tlumivky, která přivádí žhavící napětí pro elektronku. Po vystavení této konstrukce s obrázkem katodového obvodu jsem byl upozorněn na chybné provedení této tlumivky. Měl jsem ji namotanou tenkým drátem na keramické cívce z RM31. Toto provedení se mi líbilo po mechanické stránce a neviděl jsem v tom žádný problém. To však je prý zásadní omyl. Provedení této tlumivky je prý jeden z kritických bodů celého PA. Nemám důvod tomu nevěřit a proto jsem tlumivku vyměnil. Tlumivka je teď navinutá tlustým drátem na teflonové tyčce. Vinutí je bifilární, mechanická stabilita obou vinutí je zajištěna protažením konců drátů dírami v nosné teflonové tyčce.
Protože se katoda lampy v provozu poměrně značně zahřívá je nutné ji chladit. Obvykle bývá vzduch z chladící turbíny přiveden do katodové dutiny a otvory v přepážce bývá veden do prostoru anody. Já jsem ale volil chlazení pomocí pomocného ventilátoru z PC kterým katodu ofukuji. Důvody proč jsem volil toto provedení jsou vysvětleny v sekci o chlazení PA.
Na závěr ještě upozorním na hloupou chybu, která se při konstrukci katodového obvodu může snadno stát. Při připojování žhavící tlumivky se může snadno stát, že prohodíme jení vývody a tak připojíme napětí katody na vývod žhavení místo na katodu. Pozor - jde o fatální chybu takže si umístění vývodů dobře zkontrolujte.